Jakie informacje pomogą, kiedy staramy się o dofinansowanie unijne? O czym pamiętać?

Posted on 17 kwietnia 2020Posted in Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Posiadanie swojego biznesu jest sprawą kosztowną, z tego względu sporo ludzi szuka dodatkowych funduszy. Dobrym wsparciem są dotacje unijne.
Dotacje takie na rozwój firmy są bardzo popularne.

majątek

Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Wiele osób chce skorzystać z takich funduszy dla przedsiębiorstw. Warto na pewno pamiętać o kilku sprawach, jeśli staramy się o tego typu dofinansowanie. Z racji tego, że w nie każdym konkursie możemy wziąć udział, trzeba na bieżąco śledzić sytuację.

Jeśli podoba Ci się omawiany artykuł, kliknij ten link – bez dwóch zdań też warto zobaczyć tutaj (https://www.muzyka-bez-zaiks.pl/) następny ciekawy materiał.

Trzeba sprawdzać cały czas czy czasem nie ogłoszono oferty idealnej dla nas. Trzeba również wiedzieć, iż możemy walczyć o wsparcie finansowe z Unii dla przedsiębiorstw w konkursach ogólnopolskich. W takich wypadkach jednak często wymogiem jest spora innowacyjność, która dotyczyć ma całego kraju. Z tej przyczyny czasem ciężko jest tego typu wymogom sprostać.

Jeżeli w innym niż nasze województwie ogłasza się konkurs, jaki jest dla nas wprost wymarzony, to istnieje szansa na startowanie w nim. Niektórzy na przykład wybierają lokalizację inwestycji w takim województwie. Możemy również otworzyć kolejny oddział firmy w takim mieście. Wtedy również będziemy mogli startować w takim konkursie.
firmy

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy staramy się o dotacje unijne na rozwój firmy, warto sprawdzać też konkursy obejmujące tereny wiejskie. Nie musimy być z konkretnego województwa, ażeby móc w nim startować. Tu więcej: zdobyte dotacje unijne na rozwój firmy.

Dofinansowanie takie dotyczy mikroprzedsiębiorstw z terenów wiejskich albo z małych miejscowości. Nowy biznes też może brać udział w tego typu konkursie. Z tego względu nic nie stoi na przeszkodzie byśmy zarejestrowali firmę w takim właśnie miejscu. Czytaj: link.