Także nie lubisz załatwiać „papierkowych” spraw? Zajmij się nimi online

4 kwietnia 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne
Coraz więcej czynności wykonujemy w Internecie. Załatwiamy tak coraz większą ilość spraw, w pewien sposób nasze życie konkretnie się tam przeniosło. Jest to z jednej strony dziwne, ponieważ przestaliśmy w dużym stopniu utrzymywać ze sobą kontakt w rzeczywistym życiu, lecz z drugiej strony jest to także niezwykle komfortowa sytuacja.

Laptop i filiżanka kawy na stole

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Nie jesteśmy zmuszeni wielu spraw załatwiać biegając po mieście, tracąc na to czas i a ponadto nerwy. Wiele spraw możemy z łatwością załatwić siedząc przed komputerem, także dokładnie takich spraw, jakich nie lubimy przecież załatwiać, na przykład rozliczanie pit 37.

Pit 37 znamy prawie wszyscy. Spośród dwudziestu jeden milionów podatników, to konkretnie ten druk jest najbardziej rozpoznawalny, jest w największej liczbie przypadków najczęściej wypełnianą deklaracja podatkową (więcej o wyborze druku). Jednak, choć wypełniamy ją co roku to dość często jesteśmy zdumieni tą samą wątpliwością – jak to trzeba wypełnić? Niestety, nawet małe błędy przy wypełnianiu to kolejna wizyta w Urzędzie Skarbowym, a co dopiero, jak ktoś wypełnia taki druk pierwszy raz w życiu? Wtedy trudności mogą być jeszcze większe. Całe szczęście jest rozwiązanie, jakie będzie ogromną pomocą zarówno dla osób czynnych zawodowo, które nie jeden raz wypełniały pit, jak i dla tych, co robią to pierwszy raz.

Wypełnienie pit 37 jest niezwykle łatwe (więcej e-formularz pit 37). Znajduje się tam bardzo pomocna instrukcja, która pomaga krok po kroku

Dokumenty na stole

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

wypełnić deklarację podatkową. Z pit 37 będą korzystać pracujący na etacie, lecz także inni pracownicy, zatrudnieni na umowę zlecenie i umowę o dzieło, pit 37 mogą też składać małżonkowie i osoby samotne które wychowują dzieci. Warto wiedzieć, iż te możliwości zapewniają wyższy zwrot podatku.

Jak widzimy to istotnie duże ułatwienie, dla każdej osoby, która ceni sobie czas.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika naszego wpisu zapraszamy do następnego tekstu, który znajduje się pod poniższym linkiem. W nim odejdą wszystkie Twe wątpliwości.

Można taki zaoszczędzony czas przeznaczyć na coś dla nas ważnego, dla swojego hobby czy dla rodziny. To jest istotnie najbardziej poważna zaleta internetu, że chociaż „zabija” trochę nasze więzi ze znajomymi, to jednak gwarantuje coś w zamian. Na pewno z tej możliwości najbardziej zadowoleni są młodzi ludzie, dla których takie rozwiązania są na porządku dziennym, także w innych dziedzinach. Docenią to również jednak osoby, które nie czują się do końca pewnie korzystając z internetu, ale w tej okoliczności na pewno docenią tą niezwykłą pomoc.