W jaki sposób zafundować najbardziej potrzebującym pomoc finansową podczas rozliczania się z własnego podatku?

3 września 2023 Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes
Nie ma się co oszukiwać znakomita większość Polaków nie cierpi wręcz składania corocznych deklaracji podatkowych. Wiele osób zostawia to na ostatni możliwy moment, powodując iż kolejki w urzędach skarbowych robią się wyjątkowo długie. Ten coroczny, nieprzyjemny obywatelski obowiązek posiada jednak swe dobre strony.

zaproszenie ślubne

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com

Wypada pamiętać, że rozliczając podatek mamy możliwość odpisać 1% na dowolną fundację lub też instytucję pożytku publicznego.
Faktem jest, że przelewając ten 1% podatku nie ubywa nam ani grosza, gdyż fundusze te i tak zostałyby wysłane do budżetu. Zamiast przekazywać wszystko do urzędu mamy możliwość zrobić naprawdę dobry uczynek dla osoby, jaka tej pomocy potrzebuje i na nią czeka. Kiedy nie mamy pojęcia wciąż gdzie mamy zamiar przekazać tę kwotę, możemy bez problemu skorzystać z wyszukiwarki organizacji jaką znajdziemy na oficjalnych, rządowych portalach. W trakcie wypełniania dokumentu PIT 37 powinniśmy poszukać sekcji, jaka dotyczy w istocie przesłania takiej darowizny organizacjom. Są do uzupełnienia dwa pola, pierwszym z nich jest KRS i tutaj możemy wpisać odpowiedni numer instytucji, jaką chcemy wspomóc – przykładowo 0000270809 – polecamy zajrzeć tutaj.

Jeżeli ciekawią Cię prezentowane w niniejszym artykule tematy i chcesz przeczytać więcej informacji na taki temat – wejdź tu zewnętrzny dyrektor finansowy!

W następnej rubryce musimy wpisać kwotę, jaka nie powinna przekroczyć wspomniany jeden procent. Ten czas jest bardzo istotny dla całego procesu przekazu pieniędzy, gdyż nie możemy popełnić żadnego błędu. Źle zapisany numer KRS jest w stanie spowodować, że wskazana przez nas organizacja nie dostanie wsparcia w postaci naszej kwoty. Co interesujące, na tym etapie możemy postanowić, czy chcemy aby informacje o nas były wysłane fundacji, jakiej przekazujemy własną część podatku. instytucja ta otrzyma na przykład nasze personalia jak dane identyfikacyjne, kwotę wsparcia jakiego staliśmy się autorem.

Istnieje co prawda jeszcze okazja na poprawkę, ponieważ jesteśmy w stanie wykonać korektę do dnia 02.06.2017. Wtedy będziemy mieli sposobność aby zapisać nowe, poprawne informacje do przelewu 1% z własnego podatku. Całość tej sytuacji sprawia, iż w niewiele ponad kilka chwil, bez wychodzenia z mieszkania mamy możliwość w realny sposób pomóc danej grupie osób. Trzeba wspomnieć, iż sposobność rozliczenia tego jednego procenta to chyba najprzyjemniejsza kwestia jeśli chodzi o składanie formularza PIT.

Kiedy będzie coraz bliżej do czasu rozliczeń, spostrzeżemy w mediach czy też bilbordach masę reklam z pytaniem o wsparcie danej fundacji. Dokonujmy tego ważnego wyboru w sposób mądry i przemyślany zarazem, w zgodzie z własnym sumieniem. Najważniejsze jest jednakże to, że istnieje wspaniała opcja wsparcia i że wykorzystuje ją coraz więcej Polaków, dzieląc się swoimi pieniędzmi i szerząc pomoc jak i dobro.