Podręczny poradnik jak otworzyć dobrą aptekę

31 stycznia 2024 Działalność gospodarcza, Pracowe
Decyzja o rozpoczęciu własnego biznesu już zapadła. Jeśli dysponujemy niewykorzystanymi pieniądzmi musimy zastanowić się nad… apteką. To bardzo bardzo dobry pomysł na biznes. Nie zapomnijmy jednak o kilku głównych kwestiach. O jakich sprawach mowa?

Apteka

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinniśmy uzbroić się w sporo cierpliwości. Proces przygotowań trwa przynajmniej osiem tygodni.

Zaprezentowany zagadnienie przygotowaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się ten opis. Daj nam znać – przejdź do serwisu (https://www.workservice.pl/praca/magazyn/poznan/) .

W najgorszym wypadku może trwać aż 20 tygodni! Najwięcej czasu pożera remont wybranego lokalu. Nie jest to łatwe zadanie, bo samo dostosowanie do obecnych norm jest dość długotrwałe. Zwróćmy szczególną uwagę na powierzchnię wybranego lokalu.

Ministerstwo Zdrowia określa minimalną powierzchnię pomieszczenia. Apteka może być umiejscowiona w odrębnym obiekcie lub mieścić się w budynku o innym przeznaczeniu. Jeśli zdecydujemy się na franchising, miejmy na uwadze korzystną lokalizację. Wklepując w wyszukiwarkę hasło „apteka franchising” bez problemu odszukamy bardzo ważne informacje. Dowiemy się, iż duże znaczenie ma: otoczenie, natężenie ruchu a także odległość od pozostałych punktów aptecznych.

Wciągający artykuł? Jeżeli takie jest Twoje zdanie, to zobacz także na pokrewne wątki posiadające pokrewne zagadnienia – one bez reszty Cię pochłoną.

Zadbajmy o to, by nasza wymarzona apteka znajdowała się nieopodal gabinetów lekarskich, przychodni lub szpitali.

Jak otworzyć aptekę?
Poniżej znajdują się wszelkie wytyczne. Powinniśmy zadbać o wymagane pozwolenie na prowadzenie apteki. Wydaje je wojewódzki inspektor farmaceutyczny po złożeniu konkretnego wniosku. Dokładne informacje na ten temat znajdziemy w sieci po wpisaniu do wyszukiwarki frazy „apteka franchising”. Najważniejszą sprawą jest imienia i nazwiska farmaceuty, jaki będzie odpowiedzialny za prowadzenie apteki. Koszt za udzielenie wspomnianego pozwolenia nie jest niski, gdyż wynosi równowartość pięciokrotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę.

W jaki sposób jest ono wyliczane?
Na podstawie przepisów na temat minimalnego wynagrodzenia za pracę. Ogólna kwota, jaką będziemy musieli wyłożyć na uruchomienie apteki jest kolosalna. Na ten cel należy wyłożyć przynajmniej 150 000 złotych! Rady, jak otworzyć aptekę, wydają się nie mieć końca. Powinniśmy pamiętać o przyjęciu do pracy doświadczonej i wykwalifikowanej osoby, jaka obejmie stanowisko kierownika. Również godziny otwarcia apteki nie są przypadkowe. Powinny być one rozłożone tak, by ludzie mieli do niej dostęp nocą a także podczas świąt i innych dni wolnych od pracy.