Wymarzona emerytura

22 lutego 2019 Działalność gospodarcza, Rentowny biznes
Dzięki szczędzeniu na emeryturę możemy zagwarantować sobie godziwą przyszłość. Nie warto być na bakier z odkładaniem gotówki, ponieważ przyszli emeryci prawdopodobnie uzyskają emeryturę w wysokości 55 – 45% swojej ostatniej pensji. Istnieją różne sposoby na gromadzenie środków finansowych, jakie umożliwiają oszczędzić nawet kilkaset tysięcy złotych.

Pieniądze gotówką

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Dostępne formy lokowania pieniędzy na majętną przyszłość to między innymi: utrzymywanie funduszy lokacie bankowej, plany systematycznego oszczędzania, plany inwestycyjne, kupno obligacji. Osoby zainteresowane korzystaniem z możliwości dobrowolnego nagromadzania oszczędności, z których zyski będą czerpały za parędziesiąt lat, mają rzeczywiście szerokie spektrum możliwości doboru firmy, która będzie w ich imieniu inwestowała.

Dwie najpopularniejsze możliwości to plany metodycznego oszczędzania, tzw. PSO jak też programy ubezpieczeniowo-inwestycyjne, współtworzone poprzez towarzystwa ubezpieczeniowe jak też towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Załóżmy, iż co miesiąc regularne odkładamy określoną kwotę, dla przykładu sto zł. W jaki sposób będą inwestowane nasze środki? W ramach PSO całość wpłacanych środków inwestowana jest w wyselekcjonowaną przez klientów taktykę. Zazwyczaj przy zakładaniu rachunku rejestrowego przez sieć internetową jesteśmy zwolnieni z opłaty manipulacyjnej za nabycie jednostek (przykładowo w PKO TFI), ewentualnym wypracowanym przychodem podzielimy się przy sprzedawaniu jednostek – wtedy uiścimy podatek od przychodów kapitałowych.

Możliwe jest przenoszenie środków między poszczególnymi subfunduszami. Trzeba jedynie mieć na uwadze, iż przenosząc się między subfunduszami, każdorazowo dzielimy się z fiskusem zarobionymi dotychczas przychodami. Program ubezpieczeniowo-inwestycyjny.

Poznaj więcej szczegółów na stronie (https://szukasz-pracy.pl/) – one rzucą całkowicie nowe światło na rozważaną w znajdującym się na tej stronie artykule. Po prostu kliknij ten link.

W ramach planu inwestycyjno-ubezpieczeniowego od daty zawarcia umowy zyskujemy ochronę ubezpieczeniowa naszego życia oraz ewentualnych umów dodatkowych, to znaczy np. poważnego zachorowania, inwalidztwa itd.

Jednocześnie znakomita część naszej składki będzie ewidencjonowana na rachunku inwestycyjnym, to znaczy będzie przechowywana na naszym indywidualnym koncie oszczędnościowym.

Omawiana na niniejszej stronie tematyka jest dla Ciebie warta uwagi? Jeśli tak, to kliknij tutaj i przeczytaj dodatkowo więcej w treści (http://raczynski-kancelaria.pl/specjalizacje-prawo-odszkodowan)!

Klient może wybrać parę typów sposobów lokowania, począwszy od bardziej ryzykownych jednak zyskowniejszych inwestycji w akcje, po w wyższym stopniu bezpieczne jednak mniej dochodowe obligacje państwowe.