Elektroniczny podpis niezbędny w działalności przedsiębiorstw.

Posted on 17 września 2020Posted in Działalność gospodarcza, Pracowe, Rentowny biznes, szkolenia unijne

Podpis elektroniczny to środek identyfikujący uczestników wymiany dokumentów elektronicznych i służące przyjęciu odpowiedzialności za ich treść.

Bezpieczny podpis elektroniczny, z reguły jest składany przy pomocy specjalnej karty procesorowej lub tokena USB oraz oprogramowania służącego do składania podpisu elektronicznego. Dane w wersji elektronicznej oznakowane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu są analogiczne pod względem skutków prawnych dokumentom oznakowanym podpisami własnoręcznymi.

A jak jesteśmy zmuszeni wycenić coś kosztownego, jak działamy? Mamy z pewnością z tym problem. Lecz są sposoby

Posted on 23 lipca 2019Posted in Działalność gospodarcza, Pracowe, szkolenia unijne
Niekiedy jest taka okoliczność, że musimy wycenić coś, co tak naprawdę wydaje się nie do wycenienia. Tak faktycznie jest z firmą. Na co dzień o tym nie myślimy, ale gdy pojawia się taka sprawa nie możemy tłumaczyć się niewiedzą i brakiem narzędzi, należy po prostu umieć tego dokonać. Czemu jest tak to istotne i jak to przeprowadzić?

Obsługa faktur okazuje się być niesamowicie kluczowa

Posted on 15 października 2018Posted in Działalność gospodarcza

Czy faktury w naszej firmie mogą się zapodziać?

Musimy wydawać sobie sprawę z tego, że faktury są niesamowicie ważne. To dzięki nim zaznaczymy ile my komuś oraz ile ktoś nam musi wpłacić za jakiś materiał czy usługę. Co więcej na jej podstawie mamy okazję się rozliczać z różnymi instytucjami, przez co możemy zainkasować zwrot podatku, a to wszystko powoduje, że powinniśmy podążać do tego, aby taka obsługa funkcjonowała jak najlepiej oraz żeby żadne faktury nam nie zginęły nim będą wpisane do systemu. Ale jak to zrobić?

Pozyskanie certyfikatu ISO jako renoma firmy i dobra inwestycja

Posted on 15 października 2018Posted in Działalność gospodarcza
Internacjonalna Organizacja Standardów została powołana do życia w 1947. Jej zamiarem jest promowanie i tworzenie internacjonalnych standardów w rozmaitych dziedzinach aktywności naukowej, technicznej i ekonomicznej. Certyfikat ISO to poświadczenie, dowód gwarantujący, że produkt, proces, czy też usługa są zgodne z określoną zasadą, albo nakazem prawnym. Standard obejmuje skład wymagań odnoszących się do programu zarządzania jakością firmy.

Bezpieczeństwo dla wielu z nas to podstawa

Posted on 15 października 2018Posted in Działalność gospodarcza
Kiedy posiadamy firmę, to chcemy posiadać świadomość, że jest ona bezpieczna, że nikt obcy nie dobierze się na jej teren, a co się z tym łączy, iż nie zrobi zniszczeń na naszym majątku. Tymczasem w sklepach prezesi pragną mieć świadomość, że klienci zapłacą za wszystko co wezmą i iż nie będzie u nich żadnych kradzieży. Właśnie przez to znacznie częściej wynajmowana jest ochrona.

Który system informatyczny wskazane jest współcześnie wcielać w życie naszej firmy?

Posted on 15 października 2018Posted in Działalność gospodarcza
Spora część z nas znakomicie wie, ze informatyka jest jedną z dziedzin naszego życia, która wywarła duży wpływ na formę naszej codzienności. Niezmiernie wielka liczba obowiązków, która była dawniej wypełniania przez nas osobiście, jest w dniu dzisiejszym wykonywana zastosowaniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego.