Czy opłaca się zdecydować się na swoją firmę?

26 stycznia 2023 Działalność gospodarcza
Chcesz otworzyć działalność gospodarczą? Spotykasz swojego kolegę ze studiów i pytasz, czy warto to zrobić. On potwierdza dodając, że nie ma się czego bać, że mniej zdolni od niego próbowali i dawali radę, iż trzeba w końcu przejść na swoje, ażeby się dorobić. Słuchałeś tego uważnie przytakując, lecz gdzieś z tyłu głowy pojawiła Ci się myśl: czy aby na sto procent? To istotne, czy założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej w warunkach polskich to naprawdę prosta sprawa.

Umowa biznesowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com

Bez dwóch zdań, odpowiedzą chórem Ci, którym się powiodło. Przecież założenie działalności gospodarczej nie trwa tak długo jak dawniej, prościej jest w dzisiejszych czasach się zareklamować, poza reklama standardową, można zainwestować w coś bardziej korzystnego, przykładowo w szyldy 3d czy panele przednie, możesz aktywnie reklamować się w Internecie i docierać do większej ilości potencjalnych klientów, zwłaszcza, że dzisiaj łatwiej niż kiedyś, dotrzeć do naszego wymarzonego klienta.

Wręcz przeciwnie, wtrącają się do rozmowy Ci, którym się nie powiodło. Założyć działalność gospodarczą może i łatwo, lecz to wszystko, dalej już jest tylko pod górkę. Nie dość, że prowadzenie firmy to ogromne koszty, to jeszcze stałe kontrole, analizowanie, traktowanie przedsiębiorcy, jak potencjalnego przestępcy. Niedobry to klimat, nie dziwie się, iż tylu młodych ludzi ucieka na Zachód.

Ten dwugłos w kwestii prowadzenia firmy nie jest niczym odkrywczym i dziwnym. od zawsze bowiem pojawia się ktoś „za” i „przeciw”. Najważniejsze to jednak przeanalizować rozsądnie opinie, żeby zdobyć jak najbardziej bezstronną opinię. A kiedy to zrobimy może nam się ukazać dość bliski prawdy obraz. No więc, jak to jest z tym prowadzeniem własnego biznesu w naszych polskich warunkach? Zgadzając się z nastawionymi pozytywnie powinniśmy stwierdzić, że jest korzystniej jeśli mówimy o założeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, jednakowoż inne zmiany zachodzą zbyt wolno i jakby niechętnie.

Mimo zapewnień, że będzie lepiej nie udaje się od lat zmniejszyć kosztów pracy, przez co firmy niechętnie proponują umowę o pracę. W zamian oferują umowy o dzieło, czyli tak zwane „śmieciówki”, które nic tak naprawdę nie dają – ani emerytury, ani składki zdrowotnej.

Jeżeli prezentowany materiał jest dla Ciebie ciekawy, nie zwlekaj i przeczytaj szczegóły tutaj cross 50 – przeczytasz jeszcze bardziej precyzyjne dane.

Niestety, w wielu przypadkach ciężko się dziwić właścicielom firm, ponieważ opłacanie każdego pracownika pociąga za sobą bardzo duże koszty, zwłaszcza, że wiele zadań można zlecać na zasadzie: jest zadanie – jest zlecenie, więc niepotrzebny jest stały zatrudniony pracownik, za którego stale powinniśmy odprowadzać składki.